SHC KLATOVY –
HC DRACI BÍLINA 4:2

Neurovnaná. Tak by se dala charakterizovat první třetina. Obě mužstva si byla vědoma toho, že po dvou prohrách už potřebují zabrat. K vidění byly převážně střely ze střední a větší vzdálenosti, se kterými si gólmani poradili. V klatovském dresu byl hodně vidět Jan Schleiss, zápasová posila z extraligové Plzně. V 7. minutě ale trefil ve velké šanci jen boční síťku. Nebezpečná byla i teč Švarce do ramene bílinského gólmana Dlouhého. V posledních dvou minutách prvního dějství se hrál hokej nahoru dolů a bylo k vidění několik šancí na obou stranách.

Druhou třetinu začaly Klatovy aktivněji a po zásluze šly do vedení. Ve 25. minutě po šesti sekundách přesilové hry tečoval Krliš střelu Špačka přesně do horního růžku bílinské branky. Domácí měli další šance. Topinka v oslabení sám před gólmanem přestřelil a puk netrefil dobře ani Tulačka. Hosté vyrovnali ve 31. minutě, když stejně jako domácí rychle využili přesilovou hru. Sochůrek vyrazil střelu jen před sebe a nehlídaný Böhm neměl problém uklidit puk do odkryté brány. V bitevní pole se proměnil led o minutu později, z hromadné bitky putovali na trestnou lavici z každé strany tři hráči. Domácí gólman se vyznamenal ve 33. minutě, kdy předvedl v přesilovce krásný individuální průnik Fučík. Ještě v té samé přesilovce hostů vyhodil Schleiss šikovně puk, který dojel první Topinka a sám před gólmanem si poradil – 2:1. Třetí gól domácích přidal ve 39. minutě Švarc, který zaskočil gólmana Dlouhého a propasíroval mu u tyčky puk do sítě.

Šanci pro hosty vykřesal na začátku třetí třetiny Petráš, který využil chyby domácí obrany a se štěstím dostal puk do branky. Domácí se mohli uklidnit v minutové přesilovce pět na tři, ale nesehráli ji dobře. Ve 48. minutě museli do kabin po vzájemné potyčce domácí Schleiss a hostující Polák. Klatovy se nenechaly dostat pod tlak a v poslední minutě ještě po pěkné kombinaci upravil na konečných 4:2 Suchý.

„Byl to těžký zápas, ale od začátku jsme šli za vítězstvím a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Škoda, že jsme nevyužili v první třetině nějakou šanci. Mrzí mě také zbytečná vyloučení, kdy dáváme soupeři šanci vrátit se znovu do zápasu," řekl k utkání trenér domácích Pavel Vostřák, který byl rád i za výpomoc plzeňských Schleisse a Kaňáka. "Kluci nám pomohli, jsem rád, že přijeli. Když k tomu dobře přistoupí, třeba jako v minulé sezoně Jánko Sýkora, který zde odehrál výborně jeden zápas a kterého jsem jim dával za příklad, tak to pomůže i jim. V Klatovech dostanou větší čas na ledě, vyzkouší si přesilovky a oslabení, na které se třeba v Plzni nedostanou. Ale i od nich očekávám větší produktivitu, musí se tlačit do zakončení a chtít dávat góly," dodal.

Třetiny: 0:0, 3:1, 1:1. Branky a nahrávky: 25. Krliš (Špaček, Holý), 33. Topinka (Schleiss, Kaňák), 39. Švarc (Tulačka, Špaček), 60. Suchý (Uhlík, Kaňák) – 31. Böhm (Procházka), 42. Petráš. Rozhodčí: Sýkora – Schopf, Rubáš. Vyloučení: 10:13 + navíc 10 min OT Topinka (naražení zezadu), 5 + OK Schleiss (hrubost) – 5 + OK Polák (hrubost). Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 150.

Sestava Klatov: Sochůrek (Štekr) – Holý, Slavík, Kaňák, Špaček, Houfek, Kulhánek – Krliš, Tulačka, Švarc, Topinka, Suchý, Schleiss, Pacanda, Uhlík, Němec, Jakubec, Presheva, Vlček.

1. HC Řisuty⋌3 3 0 0 0  19:7   9
2. HC Baník Sokolov⋌3 2 0 1 0  15:10  7
3. HC Kobra Praha⋌3 2 0 0 1  11:5   6
4. HC Vrchlabí⋌3 2 0 0 1  15:13  6
5. HC Vlci Jablonec nad Nisou⋌3 1 1 0 1  15:14  5
6. HC Klášterec nad Ohří⋌3 1 0 1 1   9:16  4
7. HC Děčín⋌3 1 0 0 2   8:11  3