Na nevydařené první utkání, ve kterém doma podlehli Děčínu 3:6, chtěli hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy zapomenout v Jablonci nad Nisou. Jablonečtí Vlci ovšem byli proti a ve druhém kole 2. ligy skupiny Západ porazili v sobotním utkání Klatovy 5:3.

Domácím vyšel úvod zápasu, do vedení je dostal už po 21 sekundách hry Stehno po asistenci Beránka. Na začátku 5. minuty přidal druhý gól domácích Peřina, Klatovští ovšem dokázali po necelé minutě a půl snížit zásluhou Pavlise, kterému asistoval Špaček.

Ve 12. minutě odskočili domácí opět na rozdíl dvou branek po gólové střele Kapičky, do konce první části hry ovšem klatovští hokejisté stačili ještě vyrovnat zásluhou Špindlera a Steinera, který vstřelil třetí branku hostů pouhých 16 sekund před koncem třetiny.

O svém vítězství rozhodli domácí dvěma góly ve druhé třetině. Ve 35. minutě střílel úspěšně při přesilovce 5 na 3 Kadeřábek a pátou branku Jablonce přidal o pouhých 51 sekun později Šesták, který byl také posledním úspěšným střelcem zápasu. Jablonečtí Vlci tak zvítězili nad klatovskými hokejisty 5:3.

Ve třetím kole se hokejisté Klatov utkají před domácími fanoušky s HC Predators Česká Lípa. Zápas se hraje ve středu 22. září od 18 hodin.