Drakům došlo uhlí. Klatovy si z Bíliny přivezly tři body

Bílina, Klatovy – Třikrát v této sezoně 2. ligy, skupiny Západ už hokejisté Klatov oheň bílinských Draků uhasili a povedlo se jim to i napočtvrté v sobotním utkání na ledě v Bílině.

28.1.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kanta

HC Draci Bílina – SHC Klatovy 3:5

Po počátečním oťukávání dostali hosté ve 4. minutě výhodu přesilové hry, ale moc se jim nepovedla. Skóre zápasu otevřel v 10. minutě domácí Polák, který stál na konci pěkné kombinační akce. Klatovy s odpovědí dlouho nečekaly, z nenápadné akce se ve 12. minutě prosadil Němec. Klatovské gól povzbudil a domácí měli s jejich pohybem problémy. Převahu hostů přerušilo v 15. minutě vyloučení Leštiny, ale ani Bílina si v přesilovce nepočínala dobře.

Na začátku druhé části měl více práce klatovský gólman Štekr, ale puk za svá záda nepustil. Byli to naopak hosté, kdo se dostal do vedení. V polovině základní hrací doby těsně po ubráněném oslabení se přesně trefil Kodýtek. Další gól už ve 2. třetině nepadl, a tak do šaten odcházeli hosté s jednogólovým náskokem.

Ten hned ve druhé minutě třetí třetiny navýšil nejlepší klatovský střelec v této sezoně, Uhlík. Draci se dostali na kontakt ve 49. minutě zásluhou Cvrka. Šest minut před koncem třetí části vrátil hostům dvougólový náskok Švarc a vypadalo to, že si Klatovy závěr utkání pohlídají. Neuběhla ale ještě ani minuta a domácím vrátil naději na body svým druhým gólem Polák, když Štekr neviděl přes chumel hráčů jeho nahození od modré čáry. Bílinští vycítili šanci, ale definitivní výsledkovou tečku udělal v poslední minutě při power-play domácích do prázdné brány Uhlík.

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Měli jsme od začátku dobrý pohyb a vypracovali jsme si několik šancí, kdy se puk motal kolem brankoviště, ale nebyli jsme schopní ho dotlačit do brány. Domácí se sice dostali do vedení, ale rychle jsme srovnali. Kluci zápas odmakali a šli si za vítězstvím. Koncovku jsme oproti minulému zápasu zvládli a výhru jsme potvrdili trefou do prázdné brány, takže spokojenost," pochválil své svěřence trenér Klatov Pavel Vostřák.

Třetiny: 1:1, 0:1, 2:3. Branky a nahrávky: 10. Polák (Procházka, Nedrda V.), 49. Cvrk (Fučík), 55. Polák (Procházka, Nedrda V.) – 12. Němec (Kaňák, Beneš), 29. Kodýtek (Hlaváček, Kaňák), 42. Uhlík (Švarc, Topinka), 54. Švarc (Tulačka, Topinka), 60. Uhlík (Kubík, Špaček). Rozhodčí: Smitka – Horažďovský, Žídek. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Diváci: 160.

SHC Klatovy: Štekr (Sochůrek) – Špaček, Kubík, Houfek, Kaňák, Prokop, Hlaváček - Topinka, Švarc, Uhlík, Kodýtek, Tulačka, Pacanda, Beneš, Němec, Leština.

Ostatní výsledky: Klášterec nad Ohří – Řisuty 4:2, Sokolov – Trutnov 1:6, Vrchlabí – Kobra Praha 2:5, Děčín – Jablonec nad Nisou 3:4p.

10. HC Baník Sokolov⋌29  4 1 2 22  68:157 16

Ve středu jedou Klatovy na led vedoucí Kobry, doma hrají v sobotu 4. února od 17.30 hodin proti Jablonci nad Nisou.

Autor: Tomáš Kanta

28.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Štěpánka Krouparová z Vítně (2870 g, 47 cm) se narodila v klatovské porodnici 7. srpna v 0.40 hodin. Rodiče Aneta a Miroslav si nechali jako překvapení, zda jejich první dítě bude chlapeček nebo holčička.
14

Koukáme na svět

Venkovský fest v Buděticích.
27

OBRAZEM: V Buděticích měli veselo

Žulu na nový památník Díky, Ameriko! pořídí radnice sama

Plzeň – Žádné další hledání dodavatele nového pomníku Díky, Ameriko!. Po neúspěšném výběrovém řízení půjde radnice jinou cestou.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Klatovy – S německým soupeřem EHC Lausitzer Füchse prohráli v pátek v dalším přípravném utkání na domácím ledě hokejisté SHC Klatovy.