Béčko skončilo v lize čtvrté, ve čtvrtfinále ho čeká Kaznějov

 Plzeň, Klatovy – Hokejisté HC Klatovy B porazili v posledním kole základní části krajské ligy mužů poslední Pubec Plzeň a posunuli se tak na čtvrté místo.

25.2.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Sidorják

Ve čtvrtfinále se tak utkají s pátým Kaznějovem. První zápas odehrají v pátek 27. února v Plzni (18.30 hodin) a odvetu v Klatovech v neděli 1. března od 18 hodin.

Pubec Plzeň –
HC Klatovy B 3:6

Klatovští před zápasem opět řešili problémy s obranou a jako tradičně museli na beku vypomáhat útočníci.

Vstup do zápasu vyšel domácím, v 6. minutě využil přesilovou hru Ježek. Hosté úvod duelu podcenili. Ačkoliv se jim podařilo v 9. minutě vyrovnat, proti slabému soupeři se nedokázali více prosadit.

Do druhé třetiny vstoupili Klatovští o poznání aktivněji. Domácí hráči pod tlakem nestíhali a dopouštěli se faulů. Z nabídnutých přesilových her pramenily další šance. Jednu z nich přetavil ve vedoucí gól klatovský Kosnar. Pak ale opět přišlo na straně hostů uspokojení z výsledku a přenechání aktivity domácím hokejistům. Ti během necelé minuty v polovině zápasu vstřelili dvě branky a opět strhli vedení na svoji stranu. Klatovští hokejisté se poté těžko dostávali zpět do zápasu, ale naštěstí se jim podařilo během několika minut opět vyrovnat.

Před třetí třetinou provedli hosté několik změn v sestavě a to se ukázalo jako rozhodující. Klatovští přidali na bruslení a kombinačně domácí jednoznačně přehrávali. Díky tomu vstřelili další tři branky a v poklidu zápas dovedli do vítězného konce.

Třetiny: 1:1, 2:2, 0:3. Branky a nahrávky: 6. Ježek (Prokop), 32. Reiss (Novák B.), 32. Pořádek (Prokop) – 9. Dvořák (Babka T., Farný), 26. Kosnar (Plánička), 35. Plánička, 42. Kosnar, 49. Kuželík (Vizinger), 51. Dvořák (Vizinger).

Sestava HC Klatovy B: Sestava hostů: Šproch – Farný, Plánička, Zahálka, Kosnar, Hochman, Kochman, Babka T., R. Kuželík, Dvořák, Vizinger.⋌ (vn, jik)

1. Nejdek ⋌14 12 2   0   91:42    26

2. Rokycany ⋌14 10 0   4  91:59    20

3. Božkov ⋌14   8 1   5   71:63    17

4. Klatovy B ⋌14   5 3   6   69:72    13

5. Kaznějov ⋌14   6 0   8   77:78    12

6. Chotíkov ⋌14   5 2   7  77:87    12

7. Třemošná⋌14   3 2    9   47:80      8

8. Pubec Plzeň ⋌14   2 0 12  64:106    4