HC Klatovy – HC Spartak Choceň 3:3. První si sáhl na puk hostující Vyčítal a přišlo i první vyloučení od úzkostlivého rozhodčího, který udělil v zápase celkem třicet trestů. Ovšem po řadě neproměněných příležitostí se měnilo skóre až v 11. minutě. Z protiútoku domácí Holý zatáhl puk do třetiny a Kokoška střelou z voleje otevřel skóre utkání.

V úvodu druhé třetiny se dostali ke slovu hosté. Po závaru před brankou Vyčítala samotný gólman přihrál Pochobradskému do protiútoku a byl z toho vyrovnávací gól. Choceň byla při chuti a domácí se nemohli dostat do tempa. Ani následná přesilovka nic nepřinesla a až osamocený Zhvakin po asistenci Hromady dostal domácí opět do vedení. Ve 28. minutě nesmyslně domácí Čuban napadl protihráče a vysloužil si trest na dvě + deset minut. V oslabení tři na pět se domácí ubránili s velkým štěstím a následná početní výhoda Klatov přinesla zvýšení vedení. Setikovský proměnil přihrávku Holého. Ve 33. minutě byla k vidění hezká akce hostů, která znamenala snížení na rozdíl jediné branky. Klatovští byli zaskočeni a na ledě byl jen jeden tým. Holý sice vybídl Vondrysku ke skórování, ale ten touto šancí pohrdl. Proto trestali hosté. Nejdl zastavil projíždějícího hráče za cenu faulu a Choceň po pár vteřinách svoji početní výhodu proměnila ve vyrovnávací gól.

Třetí třetinu začali domácí přesilovou hrou, kterou ale po šancích Holého ani Černého nezužitkovali. Další šance spálili Babka s Vondryskou a na druhé straně Jetmar zkusil připravenost domácího Baara. V 48. minutě měli velkou výhodu Chocenští, ale dvojnásobné přesilovky nevyužili.

Třetiny: 1:0, 2:3, 0:0. Branky: 11. Kokoška (Holý), 26. Zhvakin (Hromada), 30. Setikovský - 22. Pochobradský (Vyčítal), 33. Krejza (Hašek), 28. Krejza (Pochobranský, Hašek). Rozhodčí: Mandrysz. Vyloučení: 15:15, navíc Čuban KLT 10 minut (naražení zezadu) + OK (nesp. chování). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3.

Sestava Klatov: Baar - Nejdl, Valečka, Hromada, Plánička, Černý, Turhobr, Pericat - Kokoška, Horejš, Babka, Holý, Zhvakin, Čuban, Vondryska, Setikovský.