V Klatovech viděli diváci góly jen v penaltách

Klatovy – Stejně jako loni přivítali na svém hřišti fotbalisté Klatov v sobotu na úvod nového ročníku divizní skupiny A soupeře ze Sedlčan. Zápas se jim ale příliš nevydařil a po loňské výhře 2:0 si tentokrát připsali po prohře v penaltách po bezbrankovém utkání jen bod.

13.8.2017

V úvodním duelu sezony 2017/2018 remizovali fotbalisté Klatov (červené dresy) v divizi se Sedlčany 0:0. V penaltách se radovali hosté ze Sedlčan.Foto: Deník / Kanta Tomáš

Klatovy – Sedlčany 0:0, na PK 3:4 (rozhodčí: Kouba – Babka, Štuk. ŽK: 4:1. Diváci: 210).
Domácí, kteří se museli kvůli dovolené obejít bez Lukáše Krásného, se od začátku snažili o postupný útok, cestu k hostující bráně ale nenacházeli. To Sedlčany několikrát nebezpečně zahrozily. První varování poslal Rojíkovi v brance Klatov z hranice vápna střelou nad břevno Kdolský. Ve 13. minutě nezvládli domácí rohový kop a po rychlém brejku hostů se sám před Rojíkem ocitl Repetný. Naštěstí pro domácí zazmatkoval a poslal balón vedle branky.

O minutu později mohli domácí opět inkasovat, ale tečovaná technická střela Kvěcha olízla jen břevno. Emoce vzplály ve 39. minutě. Po průniku přes tři hráče byl před pokutovým územím faulován Kotrba, k míči se postavil Janda a jeho střelu srazil jeden z hostujících hráčů ve zdi. Domácí bouřlivě reklamovali, že rukou, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Minutu před koncem prvního poločasu sebral hostům jistý gól Janda, který na poslední chvíli ve skluzu odvrátil přihrávku na Sirotka před prázdnou bránu.

V úvodním duelu sezony 2017/2018 remizovali fotbalisté Klatov (červené dresy) v divizi se Sedlčany 0:0. V penaltách se radovali hosté ze Sedlčan.

Ve druhém poločase Klatovy přidaly a zatlačily hosty do obrany. Obrovskou možnost ke skórování měli domácí v 50. minutě, kdy postupovali tři na jednoho, ale Dolanský akci zabrzdil a byla z ní jen tečovaná střela Třísky, se kterou si gólman hostů poradil. V 58. minutě měli domácí štěstí, když volej Hofmana po rohu mířil přesně do míst, kde stál Rojík. Blízko gólu byly Klatovy v 79. minutě, ale hlavička Lukeše po vráceném přetaženém rohu před bránu jen těsně minula tyčku.

V závěru měli hosté několik rychlých brejků, ale ani jim se branku vstřelit nepodařilo. V penaltovém rozstřelu za Klatovy uspěli Janda, Bezděk a Szedmák, své pokusy neproměnili Tříska a Diviš. Smůla potkala domácího Pavloviče, který se dostal na hřiště v 58. minutě, ale v první akci si zranil kotník a musel opět střídat.

„V první půli hrozil soupeř z nebezpečných brejků, kdy my jsme ztráceli balóny a jejich rychlá křídla nám dělala velké problémy. Měl tam několik možností, ale naštěstí nedal. Ve druhé půli jsme zapli na vyšší obrátky, přidali jsme na důrazu a začli jsme se dostávat do tlaku. Soupeř se pomalu ve druhém poločase nedostal za půlku. My jsme měli nějaké šance, šli jsme tři na jednoho, ale Dolanský místo zakončení nepochopitelně zasekl míč nebo Michal Lukeš netrefil hlavou z malého vápna prázdnou bránu. To byly asi rozhodující momenty, penalty jsou už o štěstí,“ zhodnotil zápas trenér Klatov Milan Dejmek.

Sestava Klatov: Rojík – Cibulka (58. Pavlovič, 64. Bezděk), Janda, Mészáros, Vojtko – Diviš, Kotrba, Dolanský (88. Marek), Szedmák – Tříska, Lukeš.

Příští víkend hrají Klatovy opět doma, v sobotu v 17 hodin přivítají Rakovník.

Autor: Tomáš Kanta

13.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

ME ve vodním slalomu juniorů a U23 2017: Karolína Galušková.
15

Sestry Galuškovy vyjely tři kovy v jedné lodi

Jaroslav Kracík

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje.