Sušice přišla v Lubech o body i o Kočího

Luby - /AKTUALIZOVÁNO - FOTO, AUDIO/ Fotbalisté lubského Startu v úvodním jarním kole soutěžního ročníku 2008/2009 I.A třídy porazili v pošumavském derby své hosty ze Sušice

15.3.2009 1

V úvodním jarním kole I.A třídy porazili fotbalisté Lub své hosty ze Sušice 2:1. Na snímku padá před lubským Zdeňkem Hradeckým sušický Jiří Kysilka (v červeném dresu).Foto: DENÍK/ Yvetta Musílková

Vítězství Lubských nad týmem z města na Otavě už mělo hodně dlouhé vousy a po prvním poločase sobotního duelu to vypadalo, že mu ještě o kousek poporostou. Sušičtí fotbalisté se ujali vedení, ale svůj náskok z první půle po obrátce prohospodařili. Navíc přišli o svého kanonýra Radka Kočího, který těsně před přestávkou po střetu s lubským Jiřím Beštou kvůli zranění pravého kolena opustil hřiště na nosítkách a poté v sanitce putoval do péče lékařů v klatovské nemocnici.

Tento okamžik byl stínem sobotního zápasu a určitě se podepsal na dalším průběhu utkání. Na hřišti se ještě přiostřilo a hráči se víc soustředili na osobní souboje než na hru. Na to také doplatil kapitán Sušice, který v 61. minutě po druhé žluté kartě a následné kartě barvy červené musel předčasně do kabin a v nastaveném čase si vysloužil za protesty červenou kartu od hlavního sudího Ondřeje Jurčíka také sušický Josef Sládek.

Domácí fotbalisté začali aktivněji, ale ze své asi desetiminutové herní převahy gól vytěžit nedokázali. Poté se hrálo většinou od vápna k vápnu. Ve 22. minutě se slibně rozběhl k sušické svatyni lubský Papay, ale míč si na velkém vápně poslal moc daleko od nohy a blíž k němu měl strážce sušické brány Míček. Ve 29. minutě na druhé straně se lubským obráncům prosmýkl sušický Kočí, a když přehodil i vybíhajícího domácího gólmana Kalaše, ujali se hosté vedení. Sušickým setřásl úspěch nervozitu z kopaček a byli to oni, kdo začal přebírat iniciativu. Navíc hrozili ze standardních situací.

Domácí nedokázali nic vymyslet, jejich akce byly bezzubé. Jen Papay to zkusil z dálky, ale hodně nepřesně. Ve 41. minutě se ocitl ve velice slibné pozici lubský P. Smolík, šel sám na brankáře Sušice, ale Míčka nepřekonal. Ve 44. minutě se vydal středem hřiště na lubskou bránu sušický kanonýr Kočí, ale za pulicí čarou si na něj ve snaze nepustit ho dál vyšlápl lubský Bešta. Po tvrdém střetu koleny zůstali oba hráči na zemi, lubský Bešta se po ošetření zvedl, ale sušický Kočí opustil hřiště na nosítkách a poté putoval do nemocnice. Situace se vyhrotila nejen na hřišti, ale i mimo něj. A v tomto trendu se pokračovalo i po změně stran.

TJ Start VD Luby - TJ Sušice 2:1.

Sušičtí fotbalisté, kteří nevěděli, jak je vážný stav jejich kanonýra, byli velmi nervózní, přesto hned ve 46. minutě sušický Budil zaměstnal po rychlé akci domácího gólmana, který jeho nebezpečný pokus vytáhl nad bránu. Ve 49. minutě na druhé straně hřiště lubský Šůs z rohového kopu posadil míč na hlavu P. Smolíka a bylo vyrovnáno. Akce z 51. minuty mohla Sušici vrátit vedení, ale plány jí zhatil domácí gólman. V 55. minutě lubský P. Smolík přešel přes tři protihráče, ale nedokázal přesně zakončit. Na hřišti se jiskřilo, přibývalo tvrdých osobních střetů. Po jednom takovém si vysloužil sušický kapitán druhou žlutou kartu, následovala červená a Hrach musel ze hry ven. Hosté ale, ač v početní nevýhodě, ve svém úsilí neustávali. Ovšem nervozita dělala své. Naopak větší klid prokazovali domácí. V 72. minutě domácí Šůs zatáhl míč po pravé straně k sušické bráně, zprava vystřelil, gólman jeho pokus vyrazil před sebe, kde číhal osamocený Bešta, pro něhož nebylo problémem trefit odkrytou polovinu hostující svatyně.

V 79. minutě opustil hřiště kvůli zranění lubský Turner, kterého vystřídal J. Voráček. V 77. minutě po špatném odkopu Sušických od brány se k míči dostal lubský Hradecký, ale pálil nad. V 89. minutě se prosadil mezi sušickými Melkou a Sládkem lubský Šůs, ale jeho pokusu chyběla přesnost. V 91. minutě stálo při hostech štěstí, Lubský Novák našel Hradeckého, ten přiťukl do běhu Šůsovi, ale ten orazítkoval tyč sušické brány. Nastavené tři minuty už tak změnu skóre nepřinesly, jen se ještě červenalo, zbytečně po nepřiměřené diskuzi si vyloučení vysloužil sušický Sládek.

Poločas: 0:1. Branky: 49. P. Smolík, 72. Bešta – 29. Kočí. Rozhodčí: O. Jurčík – J. Rubáš, H. Mifková. ČK: 0:2. Diváků: 150.

Sestavy:

TJ Start VD Luby: Kalaš – Turner (79. J. Voráček), Papay (67. Švec), Novák, T. Voráček, Vejskal (89. Šnour), Krotký, Hradecký, P. Smolík, Bešta, M. Šůs. Trenér: Karel Šůs.

TJ Sušice: Míček – Kodýdek, Marek, Budil, Hrach, Kysilka, Sládek, Hubáček, J. Melka, Junek, Kočí (Farták, Hupka, Potužák). Trenér: František Melka.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Klatovy – S německým soupeřem EHC Lausitzer Füchse prohráli v pátek v dalším přípravném utkání na domácím ledě hokejisté SHC Klatovy.

Hacker okradl muže z Klatovska o tisíce

Velhartice – Policie pátrá po hackerovi, který se naboural do počítače 52letého muže z Velhartic a ukradl mu peníze z účtu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Klatovy hostí nováčka z Rakovníka

Klatovsko – Druhé zápasy čekají o víkendu fotbalová mužstva hrající divizi, krajský přebor, 1. A třídu, okresní přebor a III. třídu.