Vyřazení Lub ale nebylo největším překvapením 2. pohárového kola. To se zrodilo v Horní Bříze, kde domácí účastník 1. A třídy vyřadil po pokutových kopech lídra krajského přeboru, SK Petřín Plzeň.

FK Horažďovice – TJ Start Luby 2:1 (0:0; branky: 56. Greger, 63. Janouškovec – 67. Cole; rozhodčí: Bureš; ŽK: 0:0; diváci: 15).

„V první půli jsme hráli špatně, soupeř byl běhavější, kombinačně zdatnější a přehrával nás. Ve druhém poločase se to otočilo, ale paradoxně jsme dostali dva góly a jen jeden dali. Oba týmy ale měly ještě několik šancí,“ zhodnotil zápas lubský trenér Vladislav Smolík, který si zápas chválil jako kvalitní přípravu, i když se musel obejít bez několika hráčů základní sestavy.

FK Horažďovice: Rybár – Nauš, Boček Jan (69. Štěch), Janouškovec, Sova, Šafanda (27. Šašek), Stulík (80. Boř), Vachuška, Greger, Forman Jakub, Forman Michael.

TJ Start Luby: Kalaš (46. Hromada) – Mašek, Křížek, Voráč (82. Bureš), Sýkora, Cole, Švátora, Šťastný, Koželuh, Čížek, Šleis.

Ostatní výsledky 2. kola: Kralovice – Mýto 6:0, Stříbro – Rozvadov 1:2, Nepomuk – Přeštice 0:1, Mrákov – Domažlice B 2:3, Žihle – Chotíkov 1:3, Horní Bříza – Petřín Plzeň 2:2 (5:4 na PK), Bukovec – Lhota (hraje se 2. 3.).

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

Další přípravné zápasy na jarní část fotbalové sezony odehrála o víkendu mužstva z Klatovska.

Sušice – Klatovy 1:3 (0:0; branky: vlastní Janda – 56. Kotrba, 65. Vojtko, 88. Bezděk).

V derby dvou divizních účastníků se po bezbrankovém poločase z vítězství nakonec radovaly favorizované Klatovy.

Sestava Sušice: Gill – Kysilka, Vichr, Bachroň, Fuchs, Skála, Hájek, Čanecký, Szedmák, Vrhel, Varga. Střídali: Kodýdek, Hubáček Patrik, Hubáček Pavel, Blažek.

Sestava Klatov: Sklenář (46. Rojík) – Lukeš, Janda, Žáček, Rybár, Dolanský, Mezsáros, Kotrba, Lucák, Pavlovič (46. Bezděk), Kaas (46. Krásný).

Svéradice – Chanovice 5:2 (3:2; branky Svéradic: Vachuška A. 2, Makovec 2, Kába).

V utkání dvou sousedních rivalů přehrál domácí účastník krajského přeboru hosty z 1. B třídy.

Nýrsko – Tlumačov 2:3 (1:1; branky Nýrska: György T., Rubáš).

Favorizované Nýrsko hrající krajský přebor podlehlo na „umělce" v Domažlicích pátému týmu 1. A třídy.

Kdyně – Mochtín 1:3 (0:1; branky Mochtína: 36. Dolejš J., 50. Kul, 75. Čeleda).

V zápase dvou účastníků 1. A třídy se z vítězství radovali hosté z Mochtína.

Sestava Mochtína: Kodeš (46. Rajtmajer) – Žiak, Bejvl, P. Švátora (46. Šafránek), Novák, J. Dolejš, Staněk, Kul, Smolík, Čeleda, Cihlář.

Žichovice – Sousedovice 2:0 (1:0; branky: Prchlík, Beneš).

Desátý tým 1. A třídy Plzeňského kraje si s účastníkem 1. B třídy Jihočeského kraje poradil.

Sestava Žichovic: Janda – J. Beneš, Jiřík (20. Mourek), Staněk, Černý, R. Beneš, Prchlík, Chalupa, Linhart – Musil, Bálek.

Pačejov – Blatná 1:1 (1:0; branky: 18. J. Kubáň – 60. F. Čadek).

Zápas mezi účastníky 1. A tříd Plzeňského kraje a Jihočeského kraje skončil na hřišti ve Velkých Hydčicích smírně.

O POHÁR MĚSTA SUŠICE

V neděli byl na „umělce" v Sušici zahájen 8. ročník zimního fotbalového turnaje mužů O pohár starosty města Sušice.

Osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých se utkají každý s každým. První kolo nepřineslo výrazné překvapení. Snad se jen nečekalo tak vysoké vítězství domácí rezervy nad Bolešiny v duelu dvou účastníků okresního přeboru. Nejtěsnější výsledek přinesl poslední nedělní duel dvou účastníků 1. B třídy, Hrádek – Strážov. Po bezbrankovém prvním poločase si vítězství odnesl favorizovaný Svatobor Hrádek.

Výsledky 1. kola:

Skupina A:

Bolešiny – Sušice B 1:7 (0:3; branky: Šindelář – Farták 3, Hubáček Pavel, Žežulka, Vítovec, Badarau).

Hrádek – Strážov 2:0 (0:0; branky: 58. Holeček R., 89. Harant T.).

Pořadí sk. A po 1. kole: 1. Sušice B 3 b., 2. Hrádek 3 b., 3. Strážov 0 b., 4. Bolešiny 0 b.

Skupina B:

Dlouhá Ves – Sušice C/D 4:1 (2:0; branky: 12., 58. Švec, 36. Kulhánek, 69. Hubený – 80. Vaněk).

Hradešice – Klatovy B 2:5 (1:2; branky: 45. Melka J., 62. Metlička – 30. Kozák, 33. Harmady, 67., 69., 83. Marek).

Pořadí sk. B po 1. kole: 1. Klatovy B 3 b., 2. Dlouhá Ves 3 b., 3. Hradešice 0 b., 4. Sušice C/D 0 b.