Fotbalisté Klatov odčinili poslední domácí zaváhání proti Českému Krumlovu a v rámci 21. kola divizní skupiny A zvítězili na horké půdě v Mariánských Lázních.

Mariánské Lázně – Klatovy 1:2

Domácí celek na Klatovské od prvních minut vletěl a během prvního poločasu si vypracoval několik gólových příležitostí. Na novice v brance hostů Sklenáře, pro něhož to byl první divizní zápas, ale fotbalisté Mariánek nedokázali najít správný recept. Buď zvonily tyčky, nebo výborně zasáhl mladý gólman. Klatovy naopak po změně stran vytěžily ze svých šancí maximum a se štěstím dovedly duel do vítězného konce.

Poločas: 0:0. Branky:68. Lukáš – 54. Lucák, 68. Kotrba. Rozhodčí: Hádek. ŽK: 1:5. Diváci: 250.

Klatovy: Sklenář – Rybák, Žáček, Janda, Lukeš – Mészáros, Kotrba – Pavlovič (49. Dolanský), Vojtko, Krásný (87. Kaas) – Bezděk (90. Stetsenko). Trenér: Milan Dejmek.

Sušice – Dobříš 1:3

Sušičtí stejně jako v předchozích zápasech tvrdě pykali za chyby ve své obraně. Ukázkově se navíc po standardce prosadil exligista Rychlík. Domácí rovněž několikrát zahrozili, ale kromě pěkné hlavičky předtím chybujícího Vichra žádnou šanci nevyužili.

Poločas: 0:1. Branky: 59. Vichr – 18. Rychlík, 47. Junek, 55. Maryška. Rozhodčí: Matyš. ŽK: 4:1. Diváci: 300.

Sušice: Gill – Bachroň (65. Čanecký), Kodýtek (65. Varga), Vichr, Fuchs – Skuhra (89. Hrubec), Skála, Szedmák (65. Kysilka), Hájek (36. J. Brabec) – Vrhel, Klíma. Trenér: Jan Staněk.

Karlovy Vary – Rokycany 2:1

Mužstvo z Husových sadů dlouhou dobu živilo šanci na hřišti silných Buldoků na zisk bodů, ale vaz mu zlomila hrubka ve středu zálohy. „Odehráli jsme velice slušně první půli, nicméně nás dost srazil gól do šatny. Poté už nás začaly Vary přehrávat a využily naši velkou chybu. Věřil jsem po našem gólu, že bychom mohli dosáhnout na body, ale bohužel to nevyšlo," litoval kouč Rokycan Robert Vágner.

Poločas: 1:0. Branky:45. Staněk, 84. Hudec – 77. Trojanec. Rozhodčí: Baum. ŽK: 0:0. Diváci: 145.

Rokycany: Špiroch – Vaščák, Procházka, Grambal, Vileta (66. D. Kroc) – Hereit – Končal, Černý, Cibula (76. Kořínek), Kopečný (46. Trojanec) – L. Aubrecht. Trenér: Robert Vágner.

Motorlet – Senco 2:1

Doubravka vyrukovala na těžkou pražskou váhu ze zabezpečené obrany a dlouhou dobu odolávala zdárně útočné síle Pražanů. Po nádherné ráně Petra se navíc Senco ujalo vedení, ovšem domácí přece jen otočili duel na svoji stranu. Nejprve si nešťastně srazil míč do vlastní branky Vlk a vítěznou trefu obstaral po centru domácí Sodoma.

Poločas: 0:0. Branky: 74. Vlk vlastní, 77. Sodoma – 66. Petr. Rozhodčí: Šedivka. ŽK: 2:3. Diváci: 100.

Senco: Bouzek – Vlk, Knakal, Novák, Petr (85. Künstner) – Skopový, D. Brabec, Morávek, Stružka, Sýs – Peterka (64. Ungr). Trenér: Aleš Jindra.

Ostatní výsledky 21. kola divize A: Ostrov – Čížová 1:1 (PK: 2:3, 0:1 – 89. Tolar – 27. Jirouš z PK), M. Roudné – Aritma 3:0 (2:0, 18. Růžička, Lerch, 63. Otepka), Č. Krumlov – Admira 0:3 (0:1, 21. Mošna, 52. Kurek, 54. Michálek), Jankov – Sedlčany 2:0 (2:0, 31. Smékal, 42. Rytíř).