Klatovsko - O víkendu začaly také krajské fotbalové soutěže mládeže. Přinášíme výsledky zástupců Pošumaví.

25.8.2015

Luby (v červeném) zvítězily v krajské soutěži dorostu nad Hradešicemi 5:3Foto: DENÍK/Tomáš Kanta

KRAJSKÝ PŘEBOR DOROSTU

STARŠÍ DOROST

Rokycany – Klatovy 2:1 (0:0; branky: 55. Cibula, 64. Maštera – 79. Skýpala; rozhodčí: König; ŽK: 1:1; diváci: 30).

Na rozdíl od minulého ročníku, kdy Klatovy v Rokycanech vyhrály 6:1 a na jaře doma 2:0, se z bodů radovali domácí. První poločas patřil Klatovům, které soupeře přehrávaly kombinační hrou. Velmi dobře hrála především záložní řada. Klatovy se dostávaly snadno do zakončení, v nich ale opakovaně selhávaly. Střelecká produktivita se nakonec ukázala jako hlavní důvod prohry Klatov. V prvním poločasu postupovali klatovští hráči třikrát sami na brankáře domácích, v jednom případě dokonce ve třech, ale koncovku nezvládli. Pěknou akci předvedl hostující Kaas, když se v plném běhu uvolnil přes tři protihráče, ale v pokutovém území nezachoval klid a pokazil přihrávku spoluhráči.

Ve druhém poločasu ukázali domácí, jak vypadá efektivní hra. V 55. minutě vedli útok po levé straně zakončený centrem před bránu, kde se z první prosadil Cibula. Domácí převzali iniciativu a zatlačili Klatovy na vlastní polovinu. Klatovy se v této části hry dopouštěly pod tlakem velkého množství chyb. Po jedné z nich, když nedokázaly odkopnout míč z hranice pokutového území, padl druhý gól domácích. Úspěšným střelcem byl Maštera. V 75. minutě dal Klatovům naději Skýpala, který snížil na 2:1. V závěru si Klatovy vytvořily tlak a vyrovnávající branka visela ve vzduchu. V poslední minutě ve vyložené šanci ztroskotal Kapusta, který z bezprostřední blízkosti nastřelil míč jenom do brankáře domácích.

Sestava Klatov: Šít – Křepel, Čabrada, Lysek, Bláha, Kaas, Marek, Pitel (70. Skýpala), Urs, Povolný, Javorský.

Sušice – Tachov 0:1 (0:0; branka: 76. Čoka; rozhodčí: Schwarz; ŽK: 2:2; diváci: 50).

Sestava Sušice: Šoupal (63. Stupka) – Vichr, Hubáček, Vítovec, Hájek, Čanecký, Kutil (71. Svoboda), Brabec, Pojar, Gerčák (81. Homolka), Vlasák (28. Gajdečka, 56. Houška).

MLADŠÍ DOROST

Rokycany – Klatovy 7:6 (3:2; branky: 1. Stejskal, 14., 41., 55., 71., 77. Kroc, 37. Polák – 6. (PK) Kapusta, 31. Shklyarskyy, 47. Šimek, 56. Knap, 60. Koliha, 64. Pivoňka; rozhodčí: König; ŽK: 1:1; diváci: 15).

Obdobně jako v zápasu starších dorostenců prohrály Klatovy o gól. Průběh zápasu se ale naprosto lišil, diváci viděli 13 gólů. Úvod utkání připomínal pouťovou houpačku, kdy se týmy střídaly ve střílení gólů. Na konci prvního poločasu šli domácí do dvoubrankového vedení.

Na začátku druhé půle snížil klatovský Šimek, ale o osm minut později vrátil domácím dvougólové vedení Kroc. Nejvydařenější pasáž zápasu předvedly Klatovy mezi 56. a 64. minutou, kdy domácím prakticky nepůjčily míč a vstřelily jim tři góly. Rázem se tak dostaly do vedení 6:5. Nově vytvořený klatovský tým však závěr utkání nezvládl a nechal si vzít od Rokycan všechny body. V utkání vyčníval domácí Kroc, kterému se podařilo vsítit úctyhodných pět branek.

Sestava Klatov: Toul – Daněk, Bošek, Sojka, Kolerus, Drmola (41. Šimek), Kapusta, Trumpeš (60. Trumpeš), Koliha, Shklyarskyy, Knap.

Sušice – Tachov 1:3 (0:2; branky: 51. Brabec – 28., 63. Pokorný, 33. Volka; rozhodčí: Schwarz; ŽK: 1:0; diváci: 50).

Sestava Sušice: Stupka – Homolka, Gerčák, Gajdečka, Hubáček, Vystrčil, Svoboda, Kutil, Valenta (47. Brabec), Hrubec (56. Kojzar), Skýpala.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU

Fotbalová krajská soutěž dorostu se pro nový ročník rozšířila o týmy, které by pro nedostatek družstev, musely hrát okresní přebory s velmi nízkým počtem účastníků.

To ale neplatí pro Nezamyslice, které si právo účasti v krajské soutěži zajistily vítězstvím v posledním ročníku okresního přeboru. O tom, že v ní nechtějí hrát žádnou podřadnou roli se na jejich hřišti přesvědčil trojnásobný šampion této soutěže Sokol Mochtín, který v Nezamyslicích nechal dva body.

Již jarní část minulého ročníku ukázala vzrůstající výkonnost lubských dorostenců. První výhra nad Hradešicemi, pod kterou se výrazně podepsal čtyřmi góly kanonýr Šleis, naznačila, že se Luby budou na rozdíl od předcházejících ročníků pohybovat v horních patrech tabulky.

Do vyšších pater tabulky lze počítat také s dorostem Horažďovic, který obhajuje třetí místo.

Luby – Hradešice 5:3 (4:2; branky: 7. Petlan, 24., 29., 44., 72. (PK) Šleis – 19., 56. Soukup, 45. Buchta; rozhodčí: Lukáš; ŽK: 2:2; diváci: 50).

Sestava Lub: Jiřinec – Mašek (40. Hosnedl), Toman, Flax (90.Bureš), Gebel (90. Hošťálek), Kalista, Šilha (92. Kafka), Šleis, Vlach, Petlan (51. Bíško), Svoboda (90.Černý).

Sestava Hradešic: Sedláček – Buchta, Fiala (81. Stratorski), Hromádka, Kovanda, Mareš, Nauš, Panuška, Řánek, Braun, Soukup (70. Vaněček).

Chodov – Horažďovice 2:4 (2:1; branky: 10. Václavovic, 20. Holar Martin – 40. Kovář, 70. Michelini, 76. Šašek, 90. Forman; rozhodčí: Fanfule; ŽK: 4:3; ČK: 0:1 (73. Pikeš); diváci: 50).

Sestava Horažďovic: Přibyl – Stulík, Kovář, Pikeš, Purdeš, Macoun, Vítovec, Němec, Pivnička, Petřík, Michelini – Masopust, Forman, Boček, Šašek.

Staňkov – Nalžovské Hory 11:1 (5:0; branky: 2., 29., 30., 58. Záhoř, 41. (PK) Gabriel, 42. Nohavec, 65., 79. Krejčí, 70., 87. Gruber, 79. Šaraj – 90. Malát; rozhodčí: Hálek; ŽK: 1:1; diváci: 45).

Sestava Nalžovských Hor: Kovářík – Kolářík, Cisler, Pícha (65. Vondrášek), Turek, Roub (24. Adamec), Čása, Sobotka, Čermák, Hudlička (37. Zdeněk), Malát.

Horšovský Týn – Nýrsko 3:2 (2:0; branky: 2., 61. Vavřička, 27. Ebenhöh – 59. Toman, 84. Bastl; rozhodčí: Fanfule; ŽK: 0:0; diváci: 50).

Sestava Nýrska: Kubečka – Hoidn, Idlbek, Malát, Bastl, Vávra, Valenta, Mašek, Toman, Pavlík, Irlbek – Šmíd, Pukač, Kopecký.

Nezamyslice – Mochtín 2:2 (1:1; na PK 4:3; branky: 42., 88. Šatra Pavel – 11. Burian, 70. Žiak; rozhodčí: Hájek; ŽK: 2:0; ČK: 0:1 (71. Žiak); diváci: 80).

Sestava Nezamyslic: Pichler – Hozman Josef, Pavelec, Novosad (58. Hozman Lukáš), Věneček Michal, Šatra Libor, Podskalský (51. Věneček Petr), Kubovec, Pavlík, Šatra Pavel, Trejbal.

Sestava Mochtína: Hadáček – Řeřicha, Pretzelmayer, Rašek, Velek, Burian, Žiak, Peleška Jiří, Nebeský, Lorenc (64. Peleška Petr), Strejc.

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁKŮ

Kromě žáků SK Klatovy 1898, kteří po odstoupení FK Blšany z tohoto ročníku krajského přeboru o víkendu nehráli, mají svojí podzimní premiéru ostatní týmy z Pošumaví ve fotbalovém krajském přeboru žáků za sebou.

STARŠÍ ŽÁCI

Tahákem tohoto kola bylo pootavské derby v Horažďovicích, které rozhodly až pokutové kopy. V nich byli úspěšnější domácí. Nýrsko začalo stejně, jako na jaře skončilo, kdy přesvědčivě porazilo doma Sušici 7:0, a výrazně doma porazilo nováčka přeboru Horšovský Týn. Luby podruhé letos zajížděly k zápasu do Tachova a stejně jako na jaře zde prohrály totožným výsledkem 0:2.

Nýrsko – Horšovský Týn 6:0 (4:0; branky: 2., 48. Vacek, 3. Keřlík Aleš, 25., 33. Jarko Martin, 45. Mašat; rozhodčí: Mazanec; ŽK: 1:2; diváci: 30).

Sestava Nýrska: Jiřík – Šup, Ludvík, Jarko Marek, Jarko Martin, Bastl, Gondek, Vacek, Keřlík Adam, Keřlík Aleš, Mašat Filip – Irlbek, Švec.

Horažďovice – Sušice 1:1 (0:0; na PK 3:1; branky: 53. Pikeš – 42. Němec; rozhodčí: Kulhánek; ŽK: 0:0; diváci: 50).

Sestava Horažďovic: Přerost – Jedlička, Polomis, Pitulová, Král, Masopust, Stulík, Boček, Štěch, Hnídek, Bartheldy – Pančenko, Bartoš, Pikeš, Faltys, Král.

Sestava Sušice: Václ – Soumar, Krouský, Potužák, Macháček, Krůs, Trš, Němec, Rauner, Kramár, Kutil – Kavale, Míka.

Tachov – Luby 2:0 (1:0; branky: 25., 48. Duong Viet Hoang; rozhodčí: Hromka; ŽK: 0:0; diváci: 50).

Sestava Lub: Přibyl – Strolený, Štilip, Hajšman, Petržeka, Flosman, Pivoňka, Pikhart, Mužík, Janda, Málek – Říha, Votava, Hodek.

MLADŠÍ ŽÁCI

Jediným úspěšným zástupcem z čtyřlístku účastníků z Pošumaví v KP mladších žáků byla Sušice, která zvítězila v Horažďovicích. Překvapením je prohra Nýrska, které v minulém ročníku obsadilo třetí místo, s nováčkem z Horšovského Týna.

Nýrsko – Horšovský Týn 1:3 (1:1; branky: 14. Bořánek – 9. Secký, 47. Šinál, 53. Šopík; rozhodčí: Mazanec; ŽK: 0:0; diváci: 40).

Sestava Nýrska: Hladík – Brandner, Bořánek, Irlbek Patrik, Kamenský, Karlovský, Kovařík, Liebermann, Taušek, Vítovec, Vyčichl – Göndör, Irlbek Filip, Kalman.

Horažďovice – Sušice 0:2 (0:0; branky: 52. Papež, 58. Pivetz; rozhodčí: Kulhánek; ŽK: 0:0; diváci: 40).

Sestava Horažďovic: Klečka – Šedivý, Král, Urban, Těžký, Polena, Horkel, Pivnička, Reindl, Smíšek, Faltys – Rojt, Janda, Zábranský.

Sestava Sušice: Krištof – Novák, Míčka, Podlipský, Harant, Pitel, Mottlová, Kolařík, Papež, Brusnický, Beníšek – Grabmüller, Pivetz, Poledník, Vystrčil, Hrůza, Šašma.

Tachov – Luby 4:1 (1:0; branky: 9. Šmejkal, 34. Horváth, 58., 59. Zajíček – 44. Zemančík; rozhodčí: Hromka; ŽK: 0:0; diváci: 50).

Sestava Lub: Strolený – Tomaka, Řeřicha, Panuš, Holub, Hrešan, Zemančík, Ouřada, Javorský, Jiříček, Kaiser – Beránek, Krieger, Joachimsthaler, Přibyl.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ ŽÁKŮ

Nově sestavená rezerva starších žáků TJ Sušice zajížděla ke svému prvnímu zápasu fotbalové krajské soutěže na hřiště Rapidu Plzeň na Lopatárnu.

S přihlédnutím k faktu, že domácí Rapid v minulém ročníku této soutěže od posledního podzimního kola až do konce nebyl ve dvanácti zápasech za sebou poražen, čekal sušický tým těžký úkol. A jako nováček si nevedl vůbec špatně. Až do závěrečných minut držel bezbrankový stav, když poprvé kapituloval až sedm minut před koncem. O dvě minuty později domácí vítězství zpečetili druhou brankou.

Rapid Plzeň – Sušice 2:0 (0:0; branky: 63., 65. Hochman; rozhodčí: Schneider; ŽK: 0:1; diváci: 10).

Sestava Sušice: Václ – Samek, Kavale, Kramár, Krouský, Krůs, Kutil, Macháček, Soumar, Potužák, Hampl – Skolek, Míka.

Autor: Redakce

25.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Štěpánka Krouparová z Vítně (2870 g, 47 cm) se narodila v klatovské porodnici 7. srpna v 0.40 hodin. Rodiče Aneta a Miroslav si nechali jako překvapení, zda jejich první dítě bude chlapeček nebo holčička.
14

Koukáme na svět

Venkovský fest v Buděticích.
27

OBRAZEM: V Buděticích měli veselo

Žulu na nový památník Díky, Ameriko! pořídí radnice sama

Plzeň – Žádné další hledání dodavatele nového pomníku Díky, Ameriko!. Po neúspěšném výběrovém řízení půjde radnice jinou cestou.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Klatovy – S německým soupeřem EHC Lausitzer Füchse prohráli v pátek v dalším přípravném utkání na domácím ledě hokejisté SHC Klatovy.