Více než čtyři stovky diváků viděly svižný první poločas, dvě penalty a pět branek v síti Sušice.

Klatovy – Sušice 5:0

Domácí se rychle ujali vedení. Již ve 3. minutě Lukeš vypálil, sušickému gólmanovi Ludvarovi vypadl míč z ruky a pohotový Krejčí ho dorazil do branky. Sušice sice bojovala, snažila se, ale branku dokázala ohrozit prakticky jen ze standardních situací, ale ty domácí obrana i gólman Rojík zvládali. Ve 30. minutě přidal Krejčí nechytatelnou střelou k pravé tyči druhý gól a Klatovy byly na koni. Domácí hráli s chutí a vytvářeli si šance. Ve 40. minutě udeřili znovu. Po chybě sušické obrany se míč odrazil k Jůdovi, který byl v pokutovém území faulován. Penaltu s přehledem proměnil Janda.

Ve druhé půli bylo na hostech hodně vidět zklamání z výsledku z první půle a hru jasně ovládli domácí. Ti přidali ještě další dvě branky a zaslouženě si připsali poslední tři podzimní body. Nejdříve v 67. minutě si míč narazili Lukeš s Jůdou a sušický Fuchs Lukeše, který se řítil sám na branku, stáhl za dres. Za to viděl červenou kartu a domácí kopali další penaltu. Jejím úspěšným exekutorem byl Kadlec. V 84. minutě pak uzavřel skóre zápasu střídající Toman, jehož střela se od tyčky odrazila do sušické branky.

Trenér Karel Krejčí se tak rozloučil se svým působením v Klatovech výhrou. Od zimní přípravy povede klatovské mužstvo bývalý trenér Vejprnic Milan Dejmek.

Poločas: 3:0. Branky: 3., 30. Krejčí, 40. (PK) Janda, 67. (PK) Kadlec, 84. Toman. Rozhodčí: Paták. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 – 67. Fuchs. Diváků: 450.

Sestavy

Klatovy: Rojík, Veselka, Žáček, Jůda (76. Toman), Janda, Mészáros, Lukeš, Procházka (60. Sýkora), Butnaru (60. Matějka), Krejčí (81. Páleník), Kadlec (76. Vítovec)

Sušice: Ludvar, Skrbek (71. Kodýdek), Krejčí, Jech, Vrhel (76. Budil), Hrach, Skála, Kočí (72. Farták), Szedmák (86. Hubáček), Fuchs, Matějka

Hodnocení zápasu obou trenérů si přečtete v úterním vydání Klatovského deníku.