Chanos Chanovice – Rapid Plzeň 2:1

První poločas jednoznačně ovládli domácí hráči. Plzeňané se ještě nestačili ani rozkoukat a Dytrt poslal na jejich branku dělovku. Za chvilku měl gólman Rapidu Matějka znovu starosti s další přesně mířenou střelou stejného hráče. Chanovičtí hned od začátku ukázali, že chtějí, aby tři body zůstaly doma. Hosty vůbec k ničemu nepustili, byli rychlejší a techničtější a na plzeňskou branku se valil útok za útokem. Jejich tlak vyvrcholil ve 25. minutě, když Brom prudkou ranou k tyči poslal domácí do vedení. Domácí byli při chuti, pokračovali v útočné hře a soupeř stačil míče jenom odkopávat. Chanovičtí si vytvořili množství obrovských šancí, ale Zelenka i Polena z bezprostřední blízkosti nedokázali skórovat. Bylo jen otázkou času, kdy se rozvlní síť plzeňské branky znovu. To se stalo ve 36. minutě, když Kostka technickou střelou přímo z trestného kopu zvýšil na 2:0. Hráče Rapidu vývoj utkání „rozhodil“, začali se hádat, faulovat a rozhodčí musel tahat žluté karty. Pouze gólman Matějka, který byl oporou hostů, spoluhráče klidnil a povzbuzoval. Do konce první půle mohl zvýšit ještě Šefl, který se vydal na sólový únik, ale v poslední chvíli mu dobíhající obránce vypíchl míč. Do kabin šli spokojenější hosté a i diváci mohli být s výkonem svého týmu naprosto spokojeni.

Hned po přestávce se Chanovičtí znovu vrhli do útoku, ale aktivita jim brzy došla, a diváci se nestačili divit, co se na hřišti děje. Domácí dostali v 55. minutě výhodu „přesilovky“ po vyloučení Hrušky, ale místo toho, aby svůj náskok navýšili, značně polevili v tempu. Hlídali si soupeře a občas vyrazili do brejku. Plzeňský gólman sice musel krýt únik Černohorského a po dvou standardních situacích skvělými zákroky mužstvo podržel, ale nebezpečnější začínali být hosté, které domácí stále častěji pouštěli do svého pokutového území. Na Plzeňanech, ač v deseti, bylo vidět, že chtějí skórovat. A naprostá pasivita domácího mužstva jim to dovolila. V poslední minutě nastavení, kdy už na hřišti byl vidět jen Rapid, hosté snížili.

Trenér Chanosu Chanovice Pavel Běloušek přesto, že jeho mužstvo získalo tolik potřebné tři body, spokojen nebyl: „Body jsou opravdu to jediné, s čím jsem spokojen. Vyloučení v mužstvu soupeře nám spíš uškodilo a já nedokážu pochopit, co potom hráči předváděli. Najednou byla hra bez pohybu, bez přihrávky, hotová holomajzna. Naopak soupeř se dostával jednoduchými balony dopředu a naštěstí nám dali branku až v úplném závěru. Když to srovnám s prvním poločasem, ten byl z naší strany dobrý, kdyby bylo skóre čtyři pět nula, tak by se nikdo nedivil. Ale je to už obehraná písnička, že fotbal se hraje devadesát minut. Jsem hrubě nespokojený s tím, jak jsme zápas dohrávali. A mrzí mě, že na hrubých chybách se podíleli hlavně ti zkušení hráči, a to je napováženou.“

Poločas: 2:0. Branky: 25. Brom, 36. Kostka – 90. Žitník. Rozhodčí: Šimek. Diváků: 100. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (55. Hruška). Sestava domácích: Moravec, Srb, Káník, Hnídek (82. Král), Zelenka, Šrámek, Dytrt (26. Černohorský), Brom, Polena, Kostka, Šefl (65. Rous).