VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANIELA LOUDOVÁ

Daniela Loudová / Klatovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Do Budětic zavítal Mozart, v Rabí ctili řemesla

Budětice, Rabí – Nevěstě a ženichovi zahrál v sobotu na tradičním masopustu v Buděticích do kroku sám Wolfgang Amadeus Mozart.

Karneval v sušickém klubu skončil tragédií

Sušice – Páteční karnevalové veselí skončilo v jednom ze sušických klubů tragicky. Podle informací Deníku tam svůj život ukončil jeho provozovatel.

OBRAZEM: Děti si zatančily ve školce

Klatovy - Maškarní bál připravily učitelky pro děti v mateřské škole v Máchově ulici v Klatovech. „Jde již o tradici, kterou dodržujeme každý rok. Letos jsme si pozvali děvčata z Diamond Dance Klatovy, aby nám zatancovala, a k tanci nám hrál František Pelíšek," řekla vedoucí učitelka Andrea Čížková.

Uspěl na mistrovtství světa RC modelů aut Mini-Z v Belgii

Klatovy - Jako jediný český reprezentant se mistrovství zúčastnil Adam Babka (15) z Domu dětí a mládeže Klatovy.

Do oprav silnic na Klatovsku půjdou miliony

Klatovsko – Na řidiče na Klatovsku budou i v letošním roce čekat značná omezení kvůli rekonstrukcím komunikací.

GALERIE: Rybičky 48 zazpívaly v Sokolovně

Sušice - Do Sokolovny v Sušici zavítali v sobotu fanoušci skupiny Rybičky 48, která tam přijela v rámci svého turné Správní chlapi tour. Kapela zahrála starší i nové věci. Jejím hostem bylo Imodium.

PODÍVEJTE SE: Na Hrázi v Sušici vyroste nová hala

Sušice – Nová sportovní hala v Sušici nebude sloužit jen na různé míčové hry, ale svoji část tam budou mít i atleti.

OBRAZEM: Senioři se bavili na maškarním bále

Klatovy - Kulturní dům v Klatovech ve středu patřil seniorům, kteří se přišli pobavit na tradiční maškarní bál. Ten pro ně každoročně pořádá Městský ústav sociálních služeb Klatovy společně s Klubem seniorů. K tanci a poslechu jim zahrála Červená sedma.

FOTO: Děti si zaskotačily na maškarním bále

Klatovy - V sále základní školy v Plánické ulici v Klatovech se ve středu konal tradiční maškarní bál pro děti, které navštěvují tamní družinu. Připraveny pro ně byly soutěže, za které získaly odměnu, a vyřádily se při písničkách, které jim hrál František Pelíšek.

Studenty beseda s Michalem Horáčkem nelákala

Sušice – Nemilé překvapení čekalo na prezidentského kandidáta Michala Horáčka, když přišel na besedu se studenty sušického gymnázia. Dostavil se totiž jen jeden.

GALERIE: Kulturní dům praskal při Rally plese ve švech

Klatovy – Zcela vyprodaný kulturní dům v Klatovech mohl těšit pořadatele již jedenáctého Rally plesu. Jako tradičně ho moderovali pan Kabát a Vejvoďák ze západočeského rádia.

FOTO: V Hejné kouzlil Harry Potter a indián střílel šípy

Hejná – Cikánka, indián, lehké děvy, rytíři, Harry Potter, medvěd, tankista, čert, ale i nevěsta s ženichem, policisté a mnoho dalších masek se zúčastnilo masopustního průvodu v Hejné. Tuto tradici tam obnovili tamní dobrovolní hasiči.

Chtějí stavět nový pavilon pro psychiatrii

Klatovy, Horažďovice – Na dvě stě milionů korun jsou vyčísleny letošní investice v Klatovské nemocnici. Půjde o nákup přístrojů, ale stavět by se měl i nový objekt.

OBRAZEM: Eskymácká olympiáda lákala

Hojsova Stráž - Eskymáckou olympiádu pro děti i dospělé opět přichystal sbor dobrovolných hasičů v Hojsově Stráži. Jde o tradiční zimní akci.

Na náměstí v Klatovech opět začnou trhy

Klatovy – Na náměstí Míru v Klatovech se budou opětovně v letošním roce konat pravidelné pondělní městské trhy.

FOTO: Velkoborští prošli během masopustu vyšetřením

Velký Bor – Masopustním veselím žil už od sobotního rána Velký Bor.

Klatovské mažoretky pojedou na mistrovství Evropy

Klatovy – Mažoretky klatovské skupiny Modern vedené Danou Grünerovou opět předvedly, že patří mezi nejlepší. O minulém víkendu zazářily na mistrovství České republiky v twirlingu v Karlových Varech a vybojovaly si postup na mistrovství Evropy do Chorvatska.

Pro vážně zraněného řidiče musel letět vrtulník

Zelená Lhota – K vážné dopravní nehodě, která se stala ve čtvrtek odpoledne mezi Hojsovou Stráží a Zelenou Lhotou, musel letět vrtulník.

Pohne i lodí, teď poletí na mistrovství světa do Ameriky

Sušice – Jako jediný Čech pojede Jiří Vytiska (35) ze Sušice, který je nejsilnějším mužem ČR pro rok 2016 a profesionálním strongmanem, na mistrovství světa Strongman, které se koná 2. – 5. března ve městě Columbus v USA.

V areálu nemocnice bude platit zákaz parkování mimo parkoviště

Klatovy – V areálu Klatovské nemocnice už mimo vyhrazená místa nezaparkujete. Jakmile bude plně zprovozněn parkovací dům, bude mimo parkoviště platit zákaz parkování.

Nehoda nákladního auta zastavila provoz nad Javornou

Čachrov - Nad obcí Javorná v esovitých zatáčkách havaroval kamion.

Chtějí pomoci sousedovi, který přišel o střechu nad hlavou

Plánice – V pondělí v noci přišel vinou požáru o střechu nad hlavou Roman Kubale z Plánice, jeho sousedé se rozhodli mu v těžké situaci pomoci.

Sušické děti by mohly mít letos také Rákosníčkovo hřiště

Klatovsko – Po Klatovech by mohla letos o nové dětské hřiště zabojovat Sušice. Společnost Lidl letos postaví v dalších deseti městech moderní Rákosníčkovo hřiště. O tom, která města se na něj mohou těšit, rozhodnou sami obyvatelé v hlasování, které potrvá do 28. února.

Na stavbu obchvatu už téměř vykoupili všechny pozemky

Klatovy – Již několik let se mluví o výstavě východního obchvatu Klatov. V současné době je vše na dobré cestě, podařilo se už vykoupit většinu pozemků a chystají se podklady a povolení.

OBRAZEM: Užili si ve stylu Ledového království

Sušice - V Sokolovně v Sušici se v sobotu konal již tradiční reprezentační ples města, tentokrát bylo zvoleno téma Ledové království.

GALERIE: Divadelní bál si všichni užili

Horažďovice - Fotbalisté, tenistky, golfista, vrhačka koulí, běžec, lyžaři, oštěpař a mnoho dalších zástupců různých sportů se sešlo v sobotu na jednom místě, aby si užili společný večer.

OBRAZEM: Slavnosti města zahájili karnevalem na ledě

Nýrsko – Město Nýrsko v letošním roce čeká mnoho akcí, které budou na stejné téma – 690 let od první zmínky o městě. Zahájení oslav se uskutečnilo v sobotu na tamním kluzišti, kde se konal maškarní na ledě.

GALERIE: Děti v Dolanech měly z vysvědčení radost

Dolany - V základní škole v Dolanech měli žáci důvod k radosti. V první i v druhé třídy si odnesli na vysvědčení samé jedničky.

Prodělala krvácení do mozku, s léčbou jí pomáhají videa ze školy

Klatovsko – Učitelce z horažďovické základní školy zachraňují život v sušické nemocnici. Po krvácení do mozku a dalších komplikacích, kdy tři měsíce nemluvila, dělá zázračné pokroky. Pomáhají jí i nahrávky z přestávek na školní chodbě.

OBRAZEM: Pilou vyřezali želvu nebo kyvadlo

Petrovice u Sušice - Sochařského sympozia Petrovice Art 2017 se v sobotu v Petrovicích u Sušice zúčastnilo 14 soutěžících, kteří měli za úkol vyřezat pouze za pomoci řetězové pily a sekery sochu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies